sevgili nurşen’in…

şahane kitabı mutfağın hatıra defteri buluşmasında tanışmıştık sevgili arpi veya benim bildiğim adıyla küçük joe ile. keyifle takip ettiğim bir blog yazarıyla tanışmıştım böylece ve sanırım o da radyoyu o tanışma sonrasında takip etmeye başladı.

#covid19 günleri oyununa mutfağı, ekmeği ve burada hiç çalmadığım bir sesle o da katıldı; evet sözü ona bırakıyorum;

 

Merhabalar, işte bu sabah kahvaltıda yediğim ekmek ve mutfaktaki yemek masam. Bir yandan Spotify’dan Rouben Hakhverdyan dinliyorum : why the poets  and dogs are friends diyor. Her dediğini anlamıyorum çünkü Ermenistan lehçesiyle yazılmış bir şarkı ama kulağıma  çalınan tanıdık bir iki sözcüğün  birbirine ne kadar yakıştığını sezebiliyorum . Ve edebiyatın ve sanatın özü ve güzelliği üzerine düşüncelere dalıyorum…”

[audioplayer file=”http://radyoz.info/wp-content/uploads/2020/05/ruben-hakhverdyan-why-the-poets-dogs-are-friends.mp3″ bg=”b6b4b2″ leftbg=”b6b4b2″ lefticon=”c8c5c5″ track=”ffffff” tracker=”f2b5b5″ text=”000000″ righticon=”ffffff” width=”300″ rightbg=”7b7b7b” volslider=”ffffff” skip=”ffffff”]

4 Responses
  1. Küçük Joe ile o buluşmada tanıştım mı, hatırlamıyorum dersem ayıp olacak. Ancak, ben de Leylak Dalı’nın blogu üzerinden izlemeye başlamıştım kendisini.
    Burada dinlediğimiz müziği çok sevdim. 🙂

  2. Kitabım için şahane nitelemesini kullandığın için öncelikle teşekkür eder ve kucaklarım seni 🙂 Arpi ile benim imzadan önce ankara’da tanışmıştık, sırf bizi görmek için günübirlik yanına Qunegond Sibel’i de alarak gelmişti uçakla (imzaya birlikte gelmişlerdi zaten), çok güzel bir gün geçirmiştik. Umarım sizlerin de katılımıyla tekrar olur şu günleri atlattıktan sonra. Arpi o zaman da bize kendi yaptığı özel çöreği ve eski Fransızca kitap yapraklarına yaptığı çok hoş resimleri geçirmişti, şimdi benim yatak odamdaki anı duvarında çerçevelenmiş asılı duruyorlar. Blog şu hayatta yaptığım en güzel işlerden biri oldu, sayesinde sizin gibi güzel insanlar tanıdım. iyi ki varsınız…

Leave a Reply

kategoriler